#niemamojejzgodynato – dołącz do kampanii na Instagramie! Wspólnie możemy chronić zabytki

Kampania „Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj!” prezentuje swoją kolejną odsłonę! Tym razem jej działania będą prowadzone m.in. na Instagramie. Do dołączenia zapraszamy wszystkich, którym los zabytków nie jest obojętny!

Zabytki to nasze wspólne dobro, o które wszyscy powinniśmy dbać. Stanowią one bowiem świadectwo przeszłości i są elementem budowania naszej tożsamości jako narodu. Wiele z nich ulega jednak zniszczeniu w wyniku przestępstw, także tych nieświadomych. Pierwszym krokiem ku zmianie jest rzetelna edukacja w tym temacie – to zadanie naszej kampanii!

Do przyłączenia się do wspólnych działań zapraszamy każdego, kto chce opowiedzieć się za ochroną dziedzictwa kulturowego.

Jak to zrobić?

  1. Pobierz plik z tabliczką #niemamojejzgodynato (plik dostępny poniżej).
  2. Wydrukuj tabliczkę i zrób sobie z nią zdjęcie.
  3. Napisz post o tym, że sprzeciwiasz się niszczeniu zabytków.
  4. Nie zapomnij użyć hasztagu #niemamojejzgodynato – w ten sposób wszyscy uczestnicy akcji będą mogli szybko odnaleźć się w wirtualnej rzeczywistości i poczuć moc sieci!
  5. Opublikuj wpis z hasztagiem i zdjęciem na Instagramie (albo Facebooku).

 

Pobierz plik >>

Nie masz drukarki? To nie problem, możesz po prostu opublikować pobraną grafikę.

Dzięki temu wpisowi Twoi obserwatorzy będą mieli szansę dowiedzieć się więcej o przestępstwach przeciwko zabytkom. W ten sposób, małymi krokami, wspólnie podniesiemy świadomość społeczną na ten temat i przyczynimy się do wzmocnienia ochrony dziedzictwa kulturowego.

Razem stwórzmy prawdziwy ruch społeczny, niech o ochronie zabytków będzie w sieci głośno!

Podobne aktualności

Skip to content